Život je krátký na to, aby byl ještě malý.

Květen 2006

Šifra mistra Leonarda ( The Da Vinci Code)

23. května 2006 v 8:23 | Elis |  Takže zajímavé
Tak tahle knížka byla naprosto napínavá, do děje strhující, zahlcujici informacemi návaznosti, jednim slovem prostě ÚŽASNÁ!!Přečetla jsem celkem hodně knížek, ale myslim si, že nedokážu pořádně docenit kvalitu knihy, respektive ji pořádně ani nepoznám....Knížka Šifra mistra Leonarda, dnešní světový bestseller, mě naprosto dostala na kolena. Je to asi to nejlepší, co jsem dosud četla, hlavně z hlediska stylu i kvality knihy. Tady ve zkratce děj knížky : Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila.
Langdon se pouští do pátrání a k svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci. Do hry se zapojí také talentovaná odbornice na šifry a kódy, Sophie Neveuová, a na světlo vycházejí další záhadné souvislosti, naznačující spojení zavražděného s elitní společností, tajným řádem zvaným Převorství sionské, jehož členem byl kdysi i sám Leonardo.
Nastává bezdechá honba Paříží i Londýnem, zatímco nepřátelé beze jména a bez tváře se snaží všechno překazit. Pradávné tajemství, jehož zveřejnění by znamenalo přepsání lidských dějin, má zůstat navěky skryto…
Nebudu vám říkat, jak to dopadne a nedopadne, kdo je čí komplic...Ne ne, pěkně si to přečtěte a nebo si zajděte do kina. V České Lípě to bude už v červnu ( což je dost dobry na to, že premiéra je v květnu:o))
Hlavní představitelé filmu Robert Langdon alias Tom Hanks a Sofie Neveuová alias Audrey Tautou(Amélie z Mortmartu)
Největší znalec a zároveň ...... sir profesor Teabing alias Ian McKellen
Hlavní zločinec Silas alias Paul Bettany (Wimbledon)
Arcibiskup Aringarsa je hlavní padouch filmu.....jeho představitel Alfred Molina(Spiderman 2)
Představitel zákona policejní kapitán Fache alias Jean Reno

Jak jsem se zabavila na kurzu

21. května 2006 v 21:24 Nevšední zážitky z mého všedního života
Jak jsem slíbila v článku Sportovní kurz květen 2006, tak vám tady ukážu,co jsem vytvoříla během kurzu:o) Všechny mé "zákaznice" byly velice a nad Míru spokojeny....To můžete posoudit samy...

Sportovní kurz květen 2006

21. května 2006 v 21:07 | Elis |  Nevšední zážitky z mého všedního života
Naše škola je v některých ohledech opravdu aktivní, ať ve sportu nebo kultuře. Rozhodla se, že pro druhé ročníky uspořádá společný sportovní kurz, který je povinný místo školy. Myslela jsem, že to všichni přijmou s radostí. Ale našli se tací, kteří se vymluvili na svá uvolnění z Tv, či na různé jiné důvody (finanční..). Tak či tak nakonec nás jelo z 85 možných pouhých 50 lidiček. Bydleli jsme v chatičkách po 8 ve dvou pokojích + společná koupelna. Měla jsem suprový bezproblémový spolubydlící,takže žádná ponorka či ostřejší hádky nebyli na místě. Těch zmíněných 50 lidi bylo rozděleno do skupiny cylistu (11ks) a pěších (zbytek). Já patříla mezi kolaře. Důvod bylo že toho uvidim víc a dojedu dál. Kolaři byli mnohem aktivnější než pěšáci. Z české lípy do Doks je to po hlavní zhruba 19 km, my si to jeli obloukem asi 33km:o(( a ty humus kopce.....Učitel nás nešetříl. Na kole jsme jezdili každý den, to jest od ponděli do pátku. Pěší šli na výlet jen jednou a to na Bezděz blízko Doks. My se cítili ukřivděně,ale nakonec nám to vůbec nevadilo, že jsme jezdili víc. Celkem jsme najezdili asi 180 km, což je podle mě dost. Zase se mi podařilo popsat můj zážitek z hlediska faktů, nikoli pocitů, hmm tak nic.....Pocity byli takové,že některé holky z béčka si u mě dost polepšily, myslela jsem že jsou to nafoukané pipky,ale byly uplně v pohodě. Málokdo mě překvapil svým chováním.....málokdo znamená, že přece jen někdo jo. Moje spolužačka na mě vyjela takovým způsobem, že jsem ji vůbec nepoznávala. Ale tenhle pro mě ojediněly projev mi byl potvrzen jako jev velice častý.....Učitel, který byl o půlnoci u jistých holek na pokoji(večerka v 23.00), si to taky u někoho pohnojil, zvlášt u těch co hctěli spát. Učitel int a zároven vedoucí kolařů u mě vyhrál pomyslného Nej vedoucího kurzu:o) Byl fakt super....Nedokážu popsat celý kurz do krátkého článku, protože to bylo super a zažila jsem tam spoustu věcí, který bych tu vypisovala na hodně dlouhý článek....do dalšího článku napíšu, jak jsem si krátila čas:o)

Střemhlavý pád až na zem

13. května 2006 v 18:19 Nevšední zážitky z mého všedního života
Tři dny bylo krásný počasí, že jsem byla doslova nadržená (natěšená!!), že si vyjedu na kole. Ovšem moje kolegyně,se kterou jezdívám, mě zklamala. Prý se jí nechce. Tak jsem si řekla, pojedu sama, do uší dám sluchátka a bude to v pohodě. Připadala jsem si fakt už jak správná cyklistka, hlavně jak jsem byla vybavená. Tak jsem vyrazila. Můj cíl byla Mimoň, vzdálená asi 6 km od mé rodné vísky. Ovšem to bych nebyla já, že, aby se něco nestalo. Tak si to hasim z kopce(vzdálenost 200 m od baraku) a upravovala jsem si taštičku na boku. A podařilo se mi najet doprostřed silnice. Tak jsem chtěla trochu přibrzdit. Říkám trochu, ale tata ty brzdy nechával utáhnout. Já to věděla jenže tohle byl mírně nouzový okamžik. Takže jsem přibrzdila. A už jsem věděla, jak to dopadne. Že nevyjdu bez újmy:o( Taky že ne. Odřela jsem si hrozivě loket, nejvíce viditelné místo. Naštěstí hrozivě jen vypadá. Ale bolí dost reálně. Pravé koleno, bok a rameno to odnesly minimálně. A vtipný je to, že v pondělí odjíždím na 5-denní kurz, kde budu jezdit převážně na kole:oD To budu poslouchat kydy od spolužáků, ale především od mého vedoucího na kolo. Ten je mírně zákeřnej:o)

Brigoška

13. května 2006 v 17:54 Nevšední zážitky z mého všedního života
Tak mám konečně brigádu:o)Ale nejen na víkendy, ale už i ted na celý srpen. Moje brigáda je provádění na zámku. Někoho určitě hned napadne :"Jéžiš, to je hrozně otravná práce. A co si toho musí pamatovat!" Ale zdání klame. Je to celkem v pohodě. Nejdřiv jsem chodila v dubnu jen tak poslouchat moje budoucí kolegyně a dostala jsem text v podobě bodů, co bych asi zhruba kde měla říkat. Přiznávám, taky se mi při prvním pohledu na ten text udělalo mírně šoufl:o) Ale ted je to v pohodě. Provádím už (!) druhý víkend a připadá mi, že jsem tam děsně dlouho. Kladnou věcí na téhle brigádě je, že není vůbec špatně placená. A další věc je, že jsem potkala další super holky. Kluky totiž nemáme:o( Ale ti taky nemusí být všude:o) Závěrem snad můžu říct, že kdo shání zajímavou brigádu (ne skládání zboží v marketu), tak ať zkusí tohle a nebojí se. Není totiž čeho:o)