Život je krátký na to, aby byl ještě malý.

Červenec 2006

Dlouhá cesta (2002)

18. července 2006 v 22:53 | Elisabeth |  Shlédnuto mým "bystrozrakem"...
Dlouhá cesta
Drama o lásce, která dostala příliš málo čas ......
"Mým oblíbeným filmovým žánrem jsou romantické komedie. Neodsuzujte mě za to, každému se líbí něco jiného. Sice je to pokaždé podle stejného schématu, ale i tak se ráda podívám. Kluk a holka, každý je úplně jiný a přesto je osud svede dohromady."
V tomhle filmu je hlavní hrdinkou vzorná, konzervativní a chytrá dcera reverenda Jamie Sullivenová (Mandy Moore). Právě tato dívka potkává náladového a lehkomyslného Landona Cartera (Shane West), který proplouvá školou bez zájmu, bez ideálů i bez vážně míněných plánů do budoucna. Stane se tak, když se partě, do které Carter patří, povede při jednom kanadském žertu zranit studenta. Tak Carter dostane jako trest prospěšné práce pro školu. Musí účinkovat i v divadelním představení. Tak chtě nechtě musí poprosit o pomoc právě Jamie. Postupem času změní svůj názor na tuto zdánlivě nezajímavou dívku. A co víc zamiluje se do ní. V půlce filmu však do rozkvétající lásky zasáhne nepřízeň osudu a Carter zjistí Jamieino velké tajemství ........

Salma Hayek

17. července 2006 v 23:38 | Elisabeth
Narozena : 02.09. 1968
Znamení : Panna
Místo narození: Coatzacoalcos, Veracruz, Mexico
Povolání : Herečka
Má cenu tady kopírovat její životopis? To si můžete najít třeba na www.osobnosti.cz. Pro mě je Salma ztělesněním krásy. Líbí se mi snědé krásky jako je právě ona. Má neuvěřitelný sex-appeal!
Zahrála si hlavní roli ve snímku "Jen blázni spěchají" s Matthew Perrym. Mezi hvězdy ji vynesla role vedle Antonia Banderase ve filmu Desperado. Hrála také v pokračování filmu Desperado "Kdysi dávno v Mexiku" a " Tenkrát v Mexiku".
Shlédla jsem životopisný film "Frida". Salma hraje mexickou, podivínskou a rebelanskou malířku Fridu. Doporučuji, tenhle film stojí za skouknutí.

Koncert Robbieho Williamse

17. července 2006 v 23:13 | Elisabeth |  Nevšední zážitky z mého všedního života
Nemám určený styl hudby, takže je možné, že se mi líbí písnička od Nirvany, Škworu ale i od Robbieho Williamse. Například jeho jsem neodsuzovala, Neřeším poklesky nebo naopak příkladný život celebrit. A tak mě moje sister přemluvila, abych jela na koncert Robbieho do Drážďan. Zpracovala i mamku. Bez ní by to ani nešlo (doprava, peníze atd.:o)). V pondělí asi v 10.00 jsme vyrazily z domova. Cesta mi ubíhala velice dobře, v uších sluchátka, pod hlavou polštář a okreska nebo dálnice to mi bylo uplně šumák. V děčíně jsme si daly nucenou přestávku na oběd. Pak jsme pokračovaly dál. Do Dresden jsme dovalily před 13.00. A ted jsme nevěděli co. Přímo na koncert pouštěli až 16.00, samotný koncert v 18.30. Ale ten čas utekl, protože než jsme se dostaly k samotnému místu koncertu, tak utekla půl hodka, jen to fiklo. Parkoviště vyhrazené pro návštěvníky koncertu bylo vzdálené 15 minutovým pobytem v tramvaji.!!Takže celkem dálka. Do 16.00 jsem to s maminou zabořila kousek od vstupních bran do areálu. Musim teda uznat, že to v Německu měli dost dobře ošéfovaný, policajti uzavírali ulice(takže jsme tak jako tak dojeli na to parkoviště) a celkově organizace byla velice dobře zmáknutá.
V 15.30 jsme si s maminou STOUPLY před vstupní brány, mačkaly se dopředu a škvařily se na přímým sluníčku. Blanka ta byla už dávno v trapu, prý chce být "v kotli" takže se nám ztratila z dohledu jak jen to situace dovolila. Vstup byl více než složitý, neodtrhávali nám kousek vstupenky, ale kontrolovali kód na vstupence. Pak mě sympatická dívčina prošacovala, jestli nepašuju petflašku a jiné zakázané věci. Ony byly petflašky zakázany! Což chci vysvětlit, nechápu to doted. Pak jsme se hnaly alejí asi 500m na stadion, kde stála ohromná aparatura a konstrukce pro koncert. Podařilo se nám nacpat do první vlny přímo před pódium. A dostala jsem pásek na ruku, který značil, kam to vlastně patřím :o) Na celý koncert mělo přijít 80 000 lidí!!!Na stadionu byly 3 obrovské tribuny, které se naplňovaly, jak rychle se blížil čas 18.30. Kupodivu koncert začal přesně. Vystoupily dvě předkapely. První Orson nás tak naladila. Druhá (jak se jmenovala??) ta nás rozehřála úplně nečekaně. V kapele měli dvě zpěvačky asi 150kilový černošky. Ale hlasy měly žůžovej, tak měly jít odkud:o)
A pak přišel vytoužený okamžik všech těch lidí ! Ve 21.00 se na cca 10m obrazovce začalo promítat video s Robbiem. Z konstrukce začaly létat petardy, světelné efekty mě dostávaly na kolena. Podlehla jsem celkové atmosféře, která byla úžasná, křičela jsem, skákala a pořád se ptala ségry odkud jde hlas Robbieho. Nikde totiž nebyl vidět. A pak jsem ho uviděla. Živého Robbieho Williamse. Pořád mi nedocházelo, že je to velká událost. Opravdu je to světová celebrita. Svou show začal nejnovětším singlem Sin sin sin (sin=hřích). Zazpíval ještě jednu dvě písničky, pak začal povídat. Hallo Dresden!!! Pak řekl, že se mu líbí německé Schaisse!!Vyprávěl, že mu ráno nebylo dobře, doktor mu nedoporučoval absolvovat koncert. A on ho vyfuckoval:o) Tim si vysloužil velký aplaus :oD Ještě sarkasticky okomentoval chování Zidaneho a dal se zase do zpívání. Robbie je fakt šoumen, dokáže přesvědčit lidi, že je má rád. Na konci koncertu ještě po skandování německého publika (ZUGABE :o)) přidal jednu písničku, kterou s ním v originále zpívá Kylie Minogue. A pak už byl konec úžasného představení a masa 80 000 lidí se začala cpát ze stadionu. To byla sranda, 50 metrů jsme šli asi 10 minut :o)
Když už jsme překonaly tlačenici, která vznikla při odchodu ze stadionu, znejistily jsme, protože jsme si nebyly jisté, kde vlastně stojí naše vozidlo. Jaksi ani jednu z nás nenapadlo kouknout se na jméno zastávky, která byla hned u našeho parkoviště. Nakonec jsme přejely parkoviště asi o 3 stanice, ale nakonec jsme se k našemu parkovišti dostaly. Najedly jsme se, napily z PETFLAŠKY a vyrazily směr domov. Já to okamžitě zabořila na zadní sedačce a nevěděla jsem ani o zácpě, které jsme se nedobrovolně zúčastnily. Domů jsme dorazily okolo ranní 4 hodiny. Já šla okamžitě do postele a nějakej Robbie mě byl v tu chvili uplně u levýho palce na noze :o)

Vtipky, co mě fakt dostaly na kolena

11. července 2006 v 19:36 | Elisa |  Úsměv, prosím
Jaký je rozdíl mezi normálním a nenormálním šaškem?
Normální šašek nemá přeci poslaneckou imunitu!
Jdou dva policajti po lese, když tu najednou jednoho z nich uštkne zmije. Ten druhý nelení, vytáhne příručku a začne v ní studovat, co má jako dělat. Po chvíli vstane, vytáhne pistoli, vystřelí, pak se vykálí a těma hovnama potře uštknutí. Ten první na něj tak vyjeveně kouká a ptá se, jestli si je jistej tím co dělá, že to vypadá fakt divně. A ten druhej mu na to řekne: "Neboj, to je přesně podle příručky. Tam stojí: 'Po uštknutí zmijí vypal ránu a potři to sérem.'"
Potkají se dva známí, kecají a najednou jeden z nich povídá: "Sem ti včera byl se známejma na bezva pařbě. No a protože sme dost chlastali, nechal sem auto raděj tam, že si ho ráno vyzvednu, a domů sem jel vlakem. Jenže ráno sem už ze zvyku šel do garáže. A víš, co sem zjistil, když sem otevřel tu garáž?" - "To auto tam stálo, že?" - "Ne. Ten VLAK!"
"Byl jsi na demonstraci?" - "Ano." - "Tak si nastup do antonu!" - "Byl jsi na demonstraci?" - "Ano." - "Tak si nastup do antonu!" -"Byl jsi na demonstraci?" - "Ne." - "Tak tam upaluj a pak si nastup do antonu!"
Potkají se dva policajti a jeden cumlá čokoládu. Druhý se ptá: "Kde si sehnal tu čokoládu?" - "Tam v tom obchodě za rohem." - "Je tam hodně lidí?" - "Ani ne, tak na půl zásobníku."
Ráno přijde policajt do práce celý rozesmutnělý a na rukávu má dvě černé pásky. Druhý policajt se ho ptá, co se mu stalo. "Ale, včera mi zemřel otec." - "A proč máš ty pásky dvě?" - "Protože jsem volal bráchovi, a tomu umřel taky!"
Ptá se lyžař: "Je pravda, že sjezd z toho kopce je hrozně nebezpečný?" - "To je kec, všichni se zabijí až dole!"
Víš z čeho vznikl člověk?
Ze švestky!!!
Ze švestky je slivovice... ... ze slivovice je opice... ... a z opice je člověk!!!
Jaký je rozdíl mezi Japonskem a Českem?
Japonsko je země úsměvů, Česko je země pro smích.
Za jakých okolností skočí Francouz, Angličan a Čech do bazénu:
Francouz, když mu řeknou, že dámě uplavaly plavky, Angličan, když mu řeknou, že dámě uplavala kabelka a Čech, když mu řeknou, že je to zadarmo.
Jedna sedmnáctka otěhotněla a lékař jí odmítl provést interrupci. "Podívej, zůstaneš tady a až děcko porodíš, podstrčím ho jiné ženě a řeknu jí, že měla dvojčata." Když ten den přišel, zrovna v nemocnici nebyla žádná jiná rodička. Jediným dalším pacientem byl kněz. Doktor se rozhodl nebojácně dodržet slovo. Když se kněz probral z narkózy, doktor mu říká: "Nevím, jakým zázrakem je to možné, ale porodil jste syna. To on byl příčinou vašich bolestí břicha." Kněz byl dojat zázračnou událostí a radostně přislíbil syna vychovat. O mnoho let později, když ležel na smrtelném loži, si dal syna zavolat a vysvětlil mu jeho zázračné zrození: "Tak vidíš, synu. Já nejsem tvůj otec, ale tvoje matka." Syn se zmateně zeptá: "A kdo je můj otec?" Kněz se potutelně usměje: "Biskup Michal!"
Lékař předepíše pacientovi projímadlo a pro kontrolu mu volá domů: "Tak kolikrát jste byl?" - "Jen dvakrát!" - "???" - "Od sedmi do dvanácti a od jedné odpoledne do sedmi večer!"
Přiběhne chlap do přeplněné lékárny a křičí:
"Prosím, pusťte mně, doma mi leží ženská!"
Lidi ho pustí k okénku a chlap říká:
"Čtyři kondomy, prosím."
Kdy byla vynalezena záporná čísla?
Když se začalo měřit IQ i u blondýnek!
"Nazdar, jak se máš?" - "Akorát jdu z pohřbu své tchýně." - "A proč jsi tak poškrábaný?" - "Bránila se!"
"Tak co jsi vybral ženě na Vánoce?" - "Vkladní knížku!"
"Pepo, platíš daně?" - "Pochopitelně, platím. Nejen Daně, ale i Lence a Ivaně!"
Víte, jak se startuje ženský maraton??? .. tři ... dva ... jedna ... kšááá
"Představte si, poprvé se nás sešel na štědrovečerní večeři sudý počet lidí!" - "Jak to, vždyť jste byli tři!" - "Jo, ale potom přijelo 17 hasičů!"
Pan učitel se ptá Pepíčka Kalianků: "Bydlíš u Čertovy stěny, tak nám řekni, kde se tam vzaly ty kameny." - "Nevím!" - "Přinesl je tam ledovec. A kam zmizel ten ledovec?" - "Šel pro nové kameny ??"
Proč je panu Kaliankovi při plnění manželských povinností mezi prvním a druhým číslem horko?
Protože je mezitím léto!

Robbie Williams

11. července 2006 v 14:32 | Elisabeth
Narozen : 13.02. 1974
Kde : Anglie, Stoke-on-Trent.
Znamení: vodnář
Povolání : Zpěvák
První zkušenosti s uměním našel již v brzkém věku v malé hospůdce U Rudého Lva, která patřila jeho rodičům. Ti se ale rozvedli, když byly Robbiemu dva roky. Školu vystudoval bez problémů. Zato zaměstnání mu dělalo problémy, neboť jako prodavač odrazoval lidi od koupě ;o)

Již v patnácti se stal členem chlapecké skupiny Take That. Jejich začátky nebyli nijak růžové, na první koncert přišlo jenom deset lidí a jeden pes. Tak asi po roce a půl hráli v jednom klubu a sál puberťaček se rozječel. Tehdy si uvědomili, že tohle je jejich cílová skupina. Od té doby jejich kariéra prudce rostla a získali si milióny fanoušků. Jenže pro něj, jako dospívajícího mu tato sláva začala vadit. Známé jsou potíže s alkoholem a drogami. Jelikož už to nemohl dále vydržet rozhodl se i před odpor vydavatelské firmy ze skupiny Take That odejít. Ta se s ním hned začala soudit a jen na soudních výlohách musel zaplatit statisíce liber.

K jeho nejvýznamnějším úspěchům patří i album: Swing When You're Winning (09/2002) přes které se mu podařilo zasáhnout všechny vrstvy publika.
Šesté studiové album Robbieho Williamse nese název Intensive Care a vyšlo tři roky po "Escapology".
Nejznámějšími písničkami jsou Angel, Feel, Sin sin sin, Lazy Days.