Život je krátký na to, aby byl ještě malý.

Prosinec 2006

Příběh z pralesa

29. prosince 2006 v 15:45 | Elisabeth
Potká Jane Tarzana. Tarzan je krásný muž s vypracovaným tělem. Jane se moc líbil. Mlsně si ho celého prohlížela a nenápadně navázala řeč. Trochu si s ním popovídala, jak jde život, jak poslouchají opice a tak. Pak se ho opatrně zeptala: "Tarzane, a co sex?" "Sex? Co to je?" Jane mu decentně vysvětlí, o co jde, a Tarzan pochopil. "Aha. Jasně. Na to já používám díru ve stromu." " Ale Tarzane. To je úplně špatně! To ti musím ukázat, jak se to dělá. A uvidíš, že to bude lepší než ten tvůj strom!" Sundala si šaty a lehla na zem. Tarzan si sundal kus zvířecí kůže, kterou měl omotanou kolem beder. Přistoupil blíže .... A pak vší silou nakopnul Jane do rozkrodu. Jane šíleně zařvala a zhroutila se bolestí. " Co to děláš, ty pitomče?" "Kontroluju, jestli nemáš včely!"

Malá poučná vánoční pohádka

29. prosince 2006 v 15:40 Úsměv, prosím
Ztratí se princ Bajaja na Štědrý den v lese. Konečně dojde k chaloupce a zabouchá na ni. Otevře ježibaba: "Nazdar, ty debile." "To bude asi nějaký omyl, já nejsem debil, ale princ Bajaja, ztratil jsem se v lese a potřeboval bych u vás přespat." Ježibaba kývá: "Ok. A chceš spát na lavici, se mnou a nebo s Mícou Fícou?" "No" myslí si princ " S tebou, babice, rozhodně spát nebudu, Míca Fíca je určitě ta hnusná kočka, co ti sedí na hrbu." Nahlas tedy řekne: "Chci spát na lavici". Ráno se vzbucí celý rozlámaný a nas sebou vidí slečnu nesmírné krásy. " Kdo jsi?" ptá se. "Já jsem Míca Fíca. A ty?" "Já jsem pěkný debil!!!!"

Hayden Christensen

29. prosince 2006 v 15:35 | Elisabeth
Povolání: herec
Narozen: 19.04.1981
Místo narození: Vancouver, British Columbia, Kanada
Hayden do doby než se objevil ve filmu George Lucasa Star Wars Epizoda II - Klony útočí "Star Wars: Episode II - Attack of the Clones" (2000) v roli Anakina Skywalkera, byl poměrně neznámým hercem. Nikoliv však nezkušeným, za sebou měl již řadu televizních a filmových rolí.

Poprvé se objevil před kamerou v roce 1993 v televizním seriálu "Family Passions" v roli Skipa McDeereho. Následovalo mnoho rolí v televizních seriálech, televizních filmech a v několika celovečerních filmech. Jedním z úspěšnějších filmů byl "The Virgin Suicides" (1999) a televizním film Sabotáž "Freefall" (1999). Svůj největší úspěch před Star Wars byl v televizním seriálu "Higher Ground" (2000) společnosti Fox Family network's.

A pak to přišlo, role Anakina Skywalkera v absolutním trháku roku Star Wars: Epizoda II - Klony útočí "Star Wars: Episode II - Attack of the Clones" (2000), kde si zahrál po boku Ewana McGregora a Natalie Portman. Na rok 2005 je připraven třetí díl s názvem "Star Wars: Episode III", kde si zahraje roli Anakina Skywalkera a Lorda Dartha Vadera. "S Haydenem jsem viděla obě epizody Star Wars, kde byl obsazen. Líbilo se mi to, jak by ne, vždyť jsou to přeci Hvězdné války." Life as a House (2001) je film o vztahu táty a syna. Hayden hraje právě problémového syna, který hledá cestu ke svému otci pomocí domu, který spolu postaví. Higher Ground (2000) je seriál, kde opět Hayden hraje problémového chlapce. Higher ground je zařízení pro problémové děti, pomáhá jim se vyrovnat se svými problémy.

Matthew Macfayden

29. prosince 2006 v 15:17 | Elisabeth
Povolání: herec
Datum narození: 17.10. 1974
Místo narození : Anglie
Znamení: Váhy
Tento charizmatický herec hrál ústřední postavu pana Darcyho ve filmovém zpracování románu Jane Austinové Pýcha a předsudek. Jeho filmovou partnerkou byla Keira Knighley.
Zajímavostí je, že představu o charakteru pana Darcyho z filmu Pýcha a předsudek si udělal pouze ze scénáře. Knihu Jane Austenové před natáčením nečetl.
Celým jménem David Matthew Macfadyen (1,88 m) v Great Yarmouthu, což je v Norfolku v Anglii.
8. října 2004 se oženil s herečkou Keeley Hawes, s níž má jedno společné dítě - dceru Maggie a druhé čekají v září 2006. Zároveň dělá nevlastního otce Milesovi, kterého má jeho žena z předchozího maželství.

Jeho matka byla také herečka a učila dramatické herectví. Má ještě mladšího bratra Jamieho.
Mezi lety 1990 a 1992 navštěvoval Oakhamskou školu dramatu v Rutlandu v Leicestershiru. V roce 1995 graduoval a stal se asociovaným členem RADA.

Oliver (III) James

21. prosince 2006 v 21:12 | Elisabeth
Datum narození: 1.6. 1980
Místo narození:Anglie
Znamení : Blíženci
Povolání: Herec, zpěvák
Oliver James nový lamač dívčích srdcí je tu. Celé jméno je Oliver James Hutson, přezdívka Oli. Bydlí v Los Angeles. Mezi jeho koníčky patří řízení závodních aut a hudba.

Oliver si zahrál v nekolika filmech jako Raise your voice(2004), What a girls wants (2003). Oliver se také uplatňuje jako zpěvák např. Long time coming ,Greates story ever told...
Zatím na mě zapůsobil svou hezkou tvářičkou, viděla jsem jen Co ta holka chce(What a girls wants), ale chystám se i na jeho druhý film Raise your voice, kde hraje s Hillary Duff.

Josh Hartnett

21. prosince 2006 v 21:07 | Elisabeth
Narozen : 21. 7. 1978
Místo narození:San Francisco, California, USAZnamení: Rak Přestože se narodil v Kalifornii, vyrůstal v St. Paul ve státě Minnesota. Po rozvodu svých rodičů zůstal se svým otcem Danielem a nevlastní matkou Molly. Jeho největší vášní byl fotbal, ale po zranění kolena s fotbalem musel přestat. Jelikož byl neposedné dítě, tak jej teta zapsala do hereckého kroužku. Po pouhé zkušenosti z místního divadla a jediné reklamě se rozhodl odjet do Los Angeles, kde se rozhodl uskutečnit svou hereckou kariéru.

Z nebývalou rychlostí dostal svou první práci v televizním seriálu "Cracker" (1997). Ačkoliv dostal poměrně malou roli, dokázal na sebe upozornit. Svou debutovou filmovou roli získal v hororovém snímku "Halloween H20" (1998). Díky jeho kvalitnímu hereckému projevu dostal další práci ve scifi hororu Fakulta "The Faculty" (1998), kde si zahrál studenta herringtonské střední.

V roce 1999 si zahrál v romantické komedii Smrt panen "The Virgin Suicides" spolu s další mladou herečkou Kirsten Dunst. Díky této roli ne sebe upoutal pozornost Michaela Baye, který Joshe obsadil po boku Bena Afflecka v jeho veleúspěšném filmu z druhé světové války "Pearl Harbor" (2001). Přes skvělé filmové efekty a vynaložené finance na propagaci, přijala filmová kritika tento film vlažně. Brzy nato se objevil s Ewanem McGregorem ve válečném dramatu Černý jestřáb sestřelen "Black Hawk Down" (2001) v roli seržanta Matta Eversmanna. Měla jsem možnost shlédnout s tímto skvělým hercem filmy 40 dní a 40 nocí ( bylo mi pouhých 14 let), Pearl Harbor (stydím se,ale nebrečela jsem když umíral), Miluj mě prosím(doporučuji), Detektivové z Hollywoodu(krimikomedie,partákem je Harrison Ford), Do hola?.

Finta

13. prosince 2006 v 22:06 | Elisabeth |  Takže zajímavé
Jednoduchá finta jak rozhodnout morální či amorální dilemata svírající
Tvůj/Váš mozek, na něž existuje pouze dvojstavová množina řešení (ANO/NE,
zabiji/nezabiji, vypiji/nevypiji, miluji/nemiluji)

1) Zvolte libovolný nástroj osudu (mince, sirky, kostky).
2) Vytvořte dvě množiny přípustných hodnot protichůdných stavů v závislosti na médiu osudu (strany, délky, hodnoty).
3) Prověďte s ním patřičný úkon (hod, táh, polk).
4) Vyhodnoťte výsledek.

Vyhodnocení výsledku:

* JSTE s ním vnitřně spokojeni = ve skutečnosti jste toužili
po takovémto výsledku, médium posloužilo pouze jako ujištění, již dávno jste
byli pevně rozhodnuti pro tuto variantu, jen mozek si to ještě nestihl přebrat;

* NEJSTE spokojeni, toužíte opakovat pokus = nikdy jste nechtěli, aby nastala
tato varianta, řešení je zvolit protichůdný výsledek, ušětříte se tak vnitřního
rozbroje způsobeného nepřízní fatalismu, nezapomeňte, že spoléhání na osud je
špaténka, jsme pány svého vlastního života a je jen na nás, jak s ním naložíme;

* NEVÍTE, co si o výsledku myslet = opakujte pokus do doby, než pocítíte myšlenkový
pochod, a nebo popřípadě zkontrolujte, že máte mozek a srce na svých anatomicky
definovaných místech.
Citace: Můj kamarád Zlo ;o)
Nehledejte kdokoliv za tímto článkem záměr či úmysl. Děkuji

Reklama na Vodafone

11. prosince 2006 v 17:58 | Elisabeth
Každý z Vás jistě už shlédl alespoň párkrát reklamu na telefonní síť, která se díky reklamnímu spotu s Petrem Čtvrtníčkem dostala velice rychle do podvědomí národa. A proto mi to nedalo, abych sem tu reklamu nevložila. Mě osobně se moc líbí, hlavně ten nápad je velmi originální.
Taky už se objevují parodie na tuhle senzační reklamu. To bychom nebyli my, Češi ;o)
Hlavní hrdina pan premiér Topolánek to moc nevychytal.....

Znáte to?

6. prosince 2006 v 20:57 | Elisabeth |  Takže zajímavé
Každey wztah s něčím nebo někým má swou jedinečnou podstatu. A práwě té poctaty se člowěq bohužel dowtípí až na koncci toho wztahu. Existují i wztahy, gde se nemusíte procházet urnowým hájem, abyste přišli na to, že ye to wztah yedinečný.

Ale pozor, wod lásky q nenáwisti ye yenom maley krůčeq. Menčí než se může zdát..

.. qdyž někoho ztratíte, ať wlasní či newlasní winou, ať litujete či nelitujete, s jednou skutečností si můžete beyt yisti. To, yaxe wám ten daney člowěq zapsal během wztahu do waší mysli, nigdy nesmáznete a budete nawždy mít toho člowěqa zakódowaného w téé formě, w jakéé ste spolu byli tehdááá dohromady. Yen těžko se dokáže lická psychika powznést na faqt, že ten daney twor, s kerým už neyste má wlasní žiwot, že se rozwíjí, a že ye úpe jinde.

Znáte to?

Evanescence text- Call me when youre sober

6. prosince 2006 v 20:43 | Elisabeth |  Takže zajímavé
Don't cry to me
If you loved me, you would be here with me
You want me, come find me
Make up your mind

Should've let you fall
And lose it all
So maybe you can remember yourself
Can't keep believing
We're only deceiving ourselves
And I'm sick of the lie
And you're too late

Don't cry to me
If you loved me, you would be here with me
You want me, come find me
Make up your mind

Couldn't take the blame
Sick with shame
Must be exhausting to lose your own game
Selfishly hated
No wonder you're jaded
You can't play the victim this time
And you're too late

So, don't cry to me
If you loved me, you would be here with me
You want me, come find me
Make up your mind

You never call me when you're sober
You only want it 'cause it's over - it's over

How could I have burned paradise?
How could I?
You were never mine

So don't cry to me
If you love me, you would be here with me
Don't lie to me, just get your things
I've made up your mind.

Překlad : Zavolej Když Jsi Střízlivý
Neplač pro mne
Kdyby jsi mne miloval, byl by jsi tu se mnou
Chceš mě, pojď mě hledat
Vytvoř si úmysl

Měla bych tě nechat jít
A všechno to prohrát
Tak možná si můžeš sebe pamatovat
Nepokouším se uvěřit
Jen klameme samy sebe
A jsem nemocná ze lží
A jsi tu příliš pozdě

Neplač pro mě
Kdyby jsi mě miloval, byl by jsi tu se mnou
Chceš, mě, pojď mě hledat
Vytvoř si úmysl

Nemůžu vinit
Nemoc a smůlu
Musí být vyčerpávající prohrát tvou vlastní hru
Sobecky nenáviděný
Nezajímám se, jestli jsi vyčerpaný
Můžeš hrát oběť, tentokrát
A jsi tu příliš pozdě

Tak neplač pro mne
Kdyby jsi mě miloval, byl by jsi tu se mnou
Chceš mě, pojď mě hledat
Vytvoř si úmysl

Nevoláš mi nikdy, když jsi střízlivý
Jen to chceš, protože je to pryč - je po všem

Jak můžu mít hořící ráj?
Jak můžu?
Nikdy jsi nebyl můj

Tak neplač pro mě
Kdyby jsi mě miloval, byl by jsi tu se mnou
Chceš mě, pojď mě hledat
Vytvoř si úmysl
Docela pravdivý text, mohla bych použít do reality....

A byl Mikuláš...

6. prosince 2006 v 20:17 | Elisabeth |  Nevšední zážitky z mého všedního života
....jak je to? Mikuláš ztratil plášť, Mikuláška sukni; dali hlavy dohromady, byli oba smutní....
Dovolte, abych popustila uzdu svým emocem.
Ha ha ha. Na mě jaksi ten panák v červenobílým hadříku a dvoumetrovou holí zapomněl. Nedostala jsem zhola nic. Nevím jak k této nehorázné drzosti došlo, avšak nerada musím označit za viníky své rodiče!!! Ani ten kalendář s čokoládičkama mi osud nenadělil:o( Sic jsem už vzrůstu i věku většího, to ale nebrání mé chamtivosti po sladkostech ;o) Co se dá dělat, budu se muset obšťastnit sama......samozřejmě jsem měla na mysli sladkosti ;o)
Jen na ukázku vtipná sms na sv. Mikuláše :
Vazeny zakazniku! Oznamuji Vam, ze vzhledem k mezirocnimu rustu cen uhli a brambor budu s ucinnosti od 5.12. tem, kteri zlobili davat rovnou pres drzku. Vas MIKULAS.
Milej chlapík, co? :oD

Další vtípky

3. prosince 2006 v 20:47 | Elisabeth
První školní den na americké střední škole představuje učitelka nového žáka, Sakiro Suzuki z Japonska. Hodina začíná a učitelka se ptá: "Uvidíme, kdo ovládá kulturní historii Ameriky? Kdo řekl: 'Dejte mi svobodu nebo m zabte?'" Hrobové ticho ve tříd, jen Suzuki zvedne ruku: "Patrick Henry 1775 ve Philadelphii." "Výborn Suzuki, a kdo řekl: 'Stát je národ a národ nesmí zhynout?'" Suzuki se postaví: "Abraham Lincolm 1863 ve Washigtonu." Učitelka se podívá na žáky a říká: "Stydím se za vás, Suzuki je Japonec a zná americkou historii lépe než vy!" Zezadu se ozve tichý hlas: "Polib mi prdel, zasraný Japončíku!!!" Učitelka: "Kdo to řekl?!" Suzuki zvedne ruku ruku a bez vyzvání odpoví: "Generál McArthur 1942 na Guadalcanalu a Lee Lacocca 1982 na valné hromad firmy Chrysler." Celá třída je úpln zticha, jen zezadu se ozve: "Je mi z toho na blití." Učitelka křičí: "Kdo to byl?!" Suzuki okamžit odpovídá: "George Bush starší japonskému premiérovi Tanakovi v průbhu obda, Tokio 1991." Jeden ze studentů se postaví a otráven povídá: "Vyhul mi!" Učitelka hystericky: "A dost! Kdo to byl teď?!" Suzuki bez mrknutí oka: "Bill Clinton Monice Lewinské, 1997 ve Washigtonu, Oválná pracovna Bílého domu." Další ze studentů se postaví a zařve: "Suzuki je hromada sraček!" A Suzuki opt klidn: "Valentino Rossi při Velké cen motocyklů v Brazílii 2002." Třída zcela propadne hysterii, učitelka upadá do bezvdomí, dveře se otevřou a vejde ředitel: "Kurva, takový bordel jsem ješt nevidl!!!" Suzuki: "Vladimír Špidla ministru financí při předložení státního rozpočtu, Praha 2003..."
Vzájemné představování se na nudistické pláži:
- Já jsem Petr.
- Zuzana
- Těší mne
- Všimla jsem se
Víš jaký je rozdíl mezi kouzelníkem a cikánem?
Kouzelník řekne: "Abdakadabra!", a vyčaruje králíka z klobouku.
Cikán řekne: "Diskriminácia!"a vyčaruje duchod,sociální dávky, byt a
auto.......

Zvířecí vtípky

3. prosince 2006 v 20:36 | Elisabeth
Mamut prochází pralesem a najednou ho přepadne stádo mladých slonů. Sloni ho zmlátí, dokopou a utečou. Mamut se zdvihne, otřese se a zanadává si: "Zatracení skinheadi!"
Běhá si takhle zajíc po lese,když vidí jezevce,jak hulí trávu.Zajíc povídá:´´Jezevče,jezevče,takový krásný den a ty si takhle ničíš zdraví!Pojď si radši se mnou zaběhat!´´Jezevec uzná že má ušák pravdu a jde si s ním zaběhat.Běhají,běhají,když vidí vlka uplně opilého,ale chlastá dál.´´Vlku,vlku,takový krásný den,a ty si takhle ničíš zdraví!Pojď si se mnou radši zaběhat!´´Vlk uzná,že má zajíc pravdu,když potkají lišku,jak šňupe koks.´´Liško,liško,takový krásný den,a ty si takhle ničíš zdraví!Pojď si se mnou radši zaběhat!´´Běhají,běhají,když potkají medvěda,jak čichá toluen.´´Medvěde,medvěde,takový krásný den,a ty si takhle ničíš zdraví!Pojď si se mnou radši zaběhat!´´Medvěd otevře jedno oko a povídá:´´Nikam nejdu,seru na vás!Pokaždé když si dá zajíc extázi,tak všichni běháme po lese jak debilové!´´
"Můj pes Azor je strašně inteligentní."
"Můj Fousek také. Každý den mi kupuje noviny!"
"Já vím. Azor mi to říkal!"
Potkaly se dvě žížaly. Ta první povídá: "Kde máš starýho, už jsem ho dlouho neviděla?"
"Ale, vytáhli ho na ryby..."
Potká mladý šnek starýho a ptá se:
"Člověče, jak ty to děláš, celej život lezeš přes silnice a nic tě nepřejede? "
"To je jednoduchý", povídá starej. "Jenom se koukneš doleva, když nic nejede tak se podíváš doprava, tam uvidíš v dálce 2 světla a rychle přeběhneš doprostřed druhýho pruhu, kde počkáš mezi kolama auta a pak v klidu dojdeš na konec."
Všechno mu předvede, počká mezi kolama a dojde na konec.
Teď to zkouší mladej. Koukne doleva, nic nejede, koukne i doprava, v dálce vidí ty světla, tak utíká co mu noha stačí doprostředka druhýho pruhu, auto přejede a "křach" šneček je na kaši.
Starej se tak kouká, jak v dálce mizí koncový světla auta a říká si:" Ty vole tříkolka Velorex, to jsem neviděl ani nepamatuju."
Šel brontosaurus a brontosauřice.
On: "Jo?"
Ona: "Ne."
On: "Jo?"
Ona: "Ne."
On: "Jo?"
Ona: "Ne."
Tak šli a šli až vymřeli...
Chlápek má papouška a ten je strašne sprostý. Jednou chce udelat na dámskou návštěvu dobrý dojem, tak mu uváže na každou nohu provázek a povídá mu:
"Pepo, když zatáhnu za tenhle provázek, tak rekneš 'Dobrý den!' a když zatáhnu za tenhle, tak rekneš 'Můj pán je dobrý pán.'"
Milý papoušek souhlasí.
Když očekávaná žena přijde, zamíří ihned k papouškovi a ptá se, proč má ty provázky na nohou. Zatáhne za jeden a papoušek povídá:
"Dobrý den!"
Zatáhne za druhý a papoušek zase:
"Muj pán je dobrý pán."
A ona se zeptá:
"A co když zatáhnu za oba?"
"To spadnu, ty krávo!"

Váhavá chvilka

3. prosince 2006 v 20:02 | Elisabeth |  Citové výlevy
Váhám, váhám nad vším, co dělám, co jsem snad udělat měla, a co možná byla chyba. Ovšem napravit chyby nebývá jednoduché. Někdy to je nereálné smazat nebo vynahradit chyby. Taky záleží z jaké strany se ta "chyba" vezme. Někdo ji za chybu nepovažuje, je šťastný. A ten druhý? Začíná váhat.... Plácám, plácám, přemýšlím nad nesmysly....Co kdyby... tak by... bylo nebylo... Jednu chvíli hlava a rozum ví přesně, co chce, ale pak se zas nechá zvyklat....A nebo neví, co chce a někdo hlavě pomůže se rozhodnout.....Nemám ráda důležité rozhodování, které závisí na mě a kterým bych nedej bůh někomu ublížila....Snad mě jich v životě potká co nejméně, takových rozhodnutí, kvůli kterým někomu zkazím hezký den....

Evanescence - My immportal

3. prosince 2006 v 16:15 | Elisabeth