Život je krátký na to, aby byl ještě malý.

Leden 2007

Test a trapas k tomu

17. ledna 2007 v 19:08 | Elisabeth |  Nevšední zážitky z mého všedního života
Blíží se pololetí, což znamená pro většinu z nás vysvědčení. Já jako aktivní dítě navštěvuji ještě ZUŠ (základní uměleckou školu), konkrétně solový zpěv. Každý kdo navštěvuje zuš, musí navštěvovat hodiny hudební nauky, to jest stupnice dur moll, pár notiček sem a tam. Já jelikož dojíždím( to je jen záminka, prostě se mi nechce) jsem si zažádala o individuální nauku. Takže nemusim na ty hodiny HN, pouze si občas něco zopáknu s mojí skvělou vtipnou paní učitelkou na zpěv, kterou mám mooooc ráda.
Ale zpět k jádru věci. Jelikož nechodim na ty hodiny, tak nemam žádné známky. Hudební nauka je jako předmět. Takže jednou za půl rok před vysvědčením se píše test. Hmmm tak jsem ho psala dneska. Moje příprava spočívá v tom, že asi čtrnáct dní před termínem psaní testu si vzpomenu, že bych si něco mohla zopakovat. Tak se teda na to s paní učitelkou mrkneme. Ale tak jako že bleskem a fakt mrknem. My se u toho stejně ještě zakecáme o něčem úplně jiným....
Tak teda ten test. Jak jsem zmiňovala, jsou tam nějaký stupnice atd. A existuje jakýsi druh frydické stupnice. Ani vám nevím, co to je. A to byl kámen úrazu, že jsem nevěděla, o co jde. Tak jsem šla k panu učiteli, který to má celé na starost to psaní testů, že jsem to s paní učitelkou nebrala a že nevim, co to ta frigidní stupnice vůbec je:oD Tak to byl mazec:oD Já se přeřekla, já vám tak zrudla, že mě to opustilo, až když jsem vyšla z budovy zuš. Pan učitel se na mě s klidem podíval a řekl, že teda v hudbě žádné frigidní stupnice nejsou. Bože.....8oD
Jinak jak jsem vůbec dopadla? Již zmíněný pan učitel opravuje písemky tak, že mě klidně pětkrát vrátí do lavice, at si opravim tu a tu chybu apak přijdu, takže má výsledná známka je jedna mínus, což se zaokrouhlí a já dostanu na výzo jedna....Tak zážitek dneška ;o)

Keira Knightley

2. ledna 2007 v 18:28 | Elisabeth
Povolání: herečka
Narozena:26.03.1985
Místo: Middlesex, Anglie
Upoutala pozornost postavou nadšené fotbalistky Jules Paxtonové, za jejíž ztvárnění ve sportovní komedii Blafuj jako Beckham.
Ztělesnila postavu Lary v nové TV verzi Doktora Živaga a v Hollywoodu se prosadila úlohou guvernérovy dcery Elizabeth Swann v divácky úspěšném dobrodružném snímku Piráti z Karibiku - Prokletí Černé Perly. Přestože v době natáčení oslavila teprve 18. narozeniny, má na svém kontě už několik významných filmů.
Byla oficiálním hostem MFF v Karlových Varech 2002.
Jako Jackie Price zazářila roku 2005 ve filmu režiséra Johna Mayburyho Svěrací kazajka.V Dublinu točila roli Guinevry ve středověkém akčním dramatu producenta Jerry Bruckheimera Král Artuš.Ve stejném roce se dále objevila v roli Elizabeth ve filmu režiséra Joe Wrighta Pýcha a předsudek, za kterou byla nominována na Oscara a zlatý glóbus v kategorii nejlepší herečka.
S Keirou jsem shlédla několik filmů a vždy jsem s jejím výkonem byla spokojena. Na to že jí je teprv dvacetjedna let, má za sebou skvělé herecké výkony. Pro mě hraje očima, úsměvem i celou duší. Poslední dobou si jí všímám víc a stává se mou oblíbenou herečkou. S Keirou jsem viděla filmy Piráti z Karibiku: Prokletí Černé Perly; Láska nebeská; Král Artuš; Pýcha a předsudek; Doktor Živago.
Sluší jí to jak v krátkých vlasech........
...tak i v dlouhých ;o)
Chlapi musí slintat........:oD

Giovanni Giacomo Casanova

1. ledna 2007 v 15:05 | Elisabeth
Dobrodruh, diplomat, spisovatel, básník, hudebník, vědec, obchodník, alchymista... To všechno a ještě něco navíc byl Giacomo Casanova, rodák z Benátek, který svůj pohnutý život zakončil v Čechách - na zámku v Duchcově jako knihovník......