Život je krátký na to, aby byl ještě malý.

Listopad 2007

Hodina ekonomiky

22. listopadu 2007 v 21:11 | Elisabeth |  Citáty, hlášky, průpovídky
Můj spolužák byl zkoušen a bylo z toho představení jak z Národního divadla....

Učitel: " Jak se jmenují ty dva typy burz? Ta první se jmenuje jako první třída na gymnáziu."
Doležal:" Hmmmm..........První stupeň!!!!!!!"
Učitel:"Ty bláho! Doležale, tak jinak! Jmenuje se jako nejdůležitější housle v orchestru!
Doležal:" Ehmmmm..........Hlavní housle?!
Učitel: "Ach jo, je to prima, Doležale! Ty to fakt vydej knižně, to snad není možný! Primární burza, ach jo....

Učitel: "Doležale, co uděláš, když cenný papír bude na vrcholu a druhý den asi cena spadne???
Doležal: " Prodám ho!!!!"

Kámoška na mě: "Elis! Elis,co děláš, když je na vrcholu?????????"
Já:" No prodáš ho!"
Kámoška:" Fakt jo? No nepovídej?"

A mě došel dvojsmysl její otázky.....A do ticha třídy se ozvala moje sponntání reakce:
"Vy jste ale krávy!":oD
Učitel:" Ale, ale až tak?!Já myslel, že probíráme cenné papíry a ne zemědělství!"

Pojď, Chucku, mezi nás

22. listopadu 2007 v 21:01 | Elisabeth |  Citáty, hlášky, průpovídky
Chuck Norris upadl na zem a země mu uhnula!

Humpolec je Chuck Norris mezi městy!

Chuck Norris měl pohlavní styk dřív než jeho otec!

Slzy Chucka Norrise mají léčivou moc. Škoda, že Chuck Norris nikdy nebrečí!

Chuck Norris nespí. On čeká!

Chuck Norris už je 10 let mrtvý, ale Smrt se mu to bojí říct!

Před vesmírnou návštěvou Chucka Norrise existovaly mimozemské civilizace!To bylo moc

22. listopadu 2007 v 20:52 | Elisabeth |  Citáty, hlášky, průpovídky
Měla jsem naušnice třešničky, červenou mikinu a červené tričko. Kamarádka mě nazvala komunistkou, což opravdu není pravda. Jdeme s Kamčou domů a projelo červené auto.
Kamča: "Tak to byl předvoj!"
Já:" No jasný a ty seš co? Asi závoj ne???!"
Kamča:" Cože:"
Já:" Jasně, dělej si ze mě srandu, ty závoji. Já jsem asi jen voj!!!

Jestli to nechápete, nejste blázni. Pochopit nás je totiž relativně dost těžké......

Důležitý zvrat

20. listopadu 2007 v 17:06 | Elisabeth |  Úsměv, prosím
Všeobecně se ve společnosti ujímá tvrzení, že blondýnky jsou neinteligentní stvoření těžící jen ze svého zevnějšku. Tento článek dokazuje, jak se lidé přizpůsobuje, nachází-li v okolí blondýnky. A pak ať mi chlapi povídají vtipy o blondýnkách;o)

Garfield - nejlepší kocour na světě

19. listopadu 2007 v 22:17 | Elisabeth |  Takže zajímavé
Garfield je super, nejvtipnější a nejnenažranější kocour na světě. Super blog o Garfieldovi a všem, co se ho týká!!!

Víkend za mnou, ročníkovka přede mnou

19. listopadu 2007 v 21:34 | Elisabeth |  Nevšední zážitky z mého všedního života
O víkendu jsem byla se svým miláčkem, takže opět parádní víkend. A že jsme si přikládali uhlí do kamen, to bylo právě super :o) V pátek to byly tři měsíce, utíká to neuvěřitelným způsobem. Na oslavu výročí jsme zašli do pizzerie na maximálně nejlepší pizzu, co jsem kdy jedla, mňam! Nejlepší vstávání je, když vás nikdo nenutí, nemám pravdu? A jelikož nás opravdu nikdo nenutil, tak jsme vylezli z pelechu až v jedenáct! (opravdu se, babi, nestydím, že jsem zaspala půl dne a snidám, zatím co ty už obědváš :oD ) Vtipný bylo, že 17. listopad je státní svátek, takže velkoobchůdky na vesnici mají nečekaně zavřeno. Stane se.....:oD Odpoledne Zbyněk měnil letňáky za zimní gumy a já jsem odhazovala sníh z křoví. To mi nevadilo, aspoň jsem vybila trochu energie. Ušpinila jsem si bundu do školy (chro chro), proč ne. Nějak mě to zmohlo, ani nevím jak, ale najednou jsem spala na gauči:o) Spánek v odpoledních hodinách má prosté své kouzlo.... Rádoby oběd a´la rovnou večeře neutrální těstoviny. Musela jsem si přečíst povinnou četbu a opravdu se mi četla úplně skvěle, když mi Zbyněk spal na klíně. Jak říkám, není nad spánek odpoledne. Večer jsem si vybojovala :oD Dannyho parťáky, ale nějak jsme je nezvládli dokoukat do konce, touha spát a únava dohromady byly silnější.

Ráno, kruté ráno, vstávat v sedm hodin v neděli? Šílenost! Ale nedalo se jinak! Smutné loučení, jako vždy a každé loučení bývá ( pokud se tedy neloučíte s někým, koho už nikdy nechcete vidět, což nebyl náš případ). Vlakem je cesta relativně klidná a pohodlná, tudíž jsem už v 10 h už přešlapovala v Zákupech. Neděle utekla rychle a lenivě a pracovně, žehlení, uklízení nevyjímaje.

Přes týden jsem si umanula začít ročníkovku. Ono se k tomu dokopat je mnohem náročnější než jsem si myslela. Tudíž když už od října vím, CO mám za téma, S KÝM se můžu poradit, KDE hledat, TAK PROČ JSEM JEŠTĚ NEZAČALA?!?!?!

Hermes House Band - Can't Take My Eyes Off Of You (I Love You Baby)

19. listopadu 2007 v 20:56 | Elisabeth |  Takže zajímavé
Jen refrén :

I love you baby, and if it's quite all right.
I need you baby, you warm a lonely night.
I love you baby. Trust in me when I say.
Oh pretty baby, don't let me down I pray .
Oh pretty baby, now that I found you, stay.
And let me love you, baby let me love you.

Podpora nové filosofie....

7. listopadu 2007 v 21:21 | Elisabeth |  Takže zajímavé
Vymyšlení zcela nové recesistické filosofie.....
Ta tvrdí, že Bůh je "osoba" velmi ironická, sarkastická, škodolibá, cynická, s vysoce vyvinutým smyslem pro humor a láskou k paradoxům. A člověk, jemuž jsou tyto vlasnosti blízké, se tímto stává bližší Bohu.
A v pokoji má každý svou malou černou díru. Adieu.
Čestně prohlašuji, že souhlasím s touto filozofií a dobrovolně a splným vědomím se stávám vyznavačem této teorie.... :o)

Zdroj : http//dratem-do-oka.blog.cz (již neexistuje :( )

Den po dni na podzim

7. listopadu 2007 v 21:16 | Elisabeth |  Nevšední zážitky z mého všedního života
Podzim jsem si ani nestačila užít. Sice jsem zaznamenala ty krásné barvy, které se uchytily na stromech a načerpala jsem z nich trochu pozitivní nálady. JENŽE to už se zdá býti pryč. Včera u nás napadl první sníh. Trochu panika. Vyštrachat zimní obutí bylo to nejmenší. Co pro mě bylo ale horší, mnohem horší, je srovnat se s faktem, že už je zase podzim, který se chýlí ke konci a už ho vykopává zima, aby mohla začít vládnout. Jak tomu počasí dělá radost, když je lidem zima, když čepice nebo jen vítr holkám ničí účesy, sníh rozmazává make-up, jsou cítit nedostatky nošené obuvy a to nepříjemným mokrem a chladem u prstů na nohou, jak je potřeba honem honem koupit teplé oblečení.

A zase se u mě projevuje nostalgie jako hrom. Co bylo před rokem a co je teď. Následuje srovnání. Pak zděšení, jak ten čas letí. Další uleknutí, jak ten rok utekl. A další, snad poslední, zděšení, jak to uteče do příštího května, kdy mě čeká "zkouška dospělosti" :o//

Ve škole je to jak horský dráze. Chvíli nahoře, chvíli dole, chvíli v pohodě, chvíli na dně. Na dně jsem byla třeba v pondělí, kdy jsem propadala zoufalství, že vůbec netuším, o čem mám a budu psát v ročníkové práci. V úterý jako osvícení se mi dostalo spásy a nápadu. Takže to jsme nahoře. Psali jsme z matiky - parabola, hyberbola, elipsa - pořád jsem nahoře, protože jsem se fakt poctivě na test připravila. Další hodina účto - nečekaná písemka, a jedeme z kopce dolů....Trochu podělávka. A ani nevím, jak jsem se dostala "nahoru", ale cítila jsem se v klídku. Ikdyž venku počasí hnus a lidi taky neměli zrovna nejlepší náladu být na mě milí. Dneska středa - mělo se psát z ekonomiky, jak slibuje už 14 dní, dělá dusno a napíná to, takže bych tu písemku už fakt uvítala, měl zkoušet z literatury- taky to prodlužuje a oddaluje, fakt nic moc pocit nejistoty. Ze statistiky jsme psali, to se vědělo i z čeho. Hlášení z vedlejší třídy o zadání testu proběhlo už v pátek ;o)
Jestli něco funguje mezi ročníky spolehlivě, tak je to předávání informací o testech - psali, nepsali, z čeho, co tam bylo....Někdy mě to udivuje, že kantor zadání nezmění. Třeba z ekonomiky si napíšou áčko i béčko před námi a my( ne přímo já, ale jiné holky) zjistíme zadání, a pak nečekaně dopadneme nejlépe ze čtvrtých ročníků, že !!! Teď se holky strachujou, abychom nepsali první tu slibovanou písemku, pže to je krutá nevýhoda. Jak pro koho, že...Čtvrtek je pro mě posledním dnem vyučování v tomto týdnu, pže v pátek jedu do Prahy na veletrh jazyků Expolingua, kam se fakt těším. Pátek je taky den, kdy konečně opět uvidím svého miláčka, tudíž pátek = šťastný den ( původně jsem chtěla napsat happy day, ale ze zásady chci psát bez používání anglických slovíček atd. - jsem patriot :o)))

Přeju vám, ať nemáte takové depkoidní stavy jako já z té ročníkovky....Není o co stát...

Moje malá osobní pomoc

7. listopadu 2007 v 20:31 | Elisabeth |  Nevšední zážitky z mého všedního života
Aktuálním tématem, nikoliv posledních dnů, ale přímo let je ochrana životního prostředí. Nehodlám tu nikomu mluvit do svědomí, to musí každý sám....Ale tak mě napadlo, co vlastně dělám já proto, aby se stav životního prostředí neshoršoval....Nechodím po lesích sbírat odpadky, které tam jiní lidé - prasata odhodily, ani nechodím stávkovat proti Temelínu....
  • nekoupu se (není čas), jen prolítnu sprchou...
  • sáčky na sváču používám sice z igelitu, ale mám je na vícero použití, respektive dokud je něčím neumažu, tak jsou použitelné
  • když si čistím zuby, nenechávám téct vodu z kohoutku
  • neodhazuju odpadky jinam než do koše. Fakt vydržím nést papírek i hodinu v kapse nebo v ruce, než abych ho odhodila do přírody
  • papíry z jedné strany potištěné nevyhazuju, ještě je použiju, aby si mohla kreslit o hodinách konverzace z NJ
  • nepoužívám lak na vlasy, pouze gel
  • hlavu si myju jednou dávkou šamponu
  • sledovala jsem koncert Live Earth na podporu životního prostředí, což mě uvedlo do tvrdé reality, co všechno už jsme jako lidstvo stihly podělat a zničit...
  • jezdím do školy autobusem, a ne autem ( jako bych mohla - mohla, kdybych měla money na provoz autíka). Sama jezdit autem je i dost neekonomické, to bych na svém pohodlí dost prodělala
  • vodu si natáčím z kohoutku do PETlahví, tudíž jich spotřebuju míň. Vlastně kdyby to bylo naopak, zas bych mohla dávát ty flašky do barevného kontíku :o)
To jsou činnosti, které provozuji takřka každodenně a nic mě nestojí.....Ani nezkouším nabádat někoho z vás, ať stálých či náhodných návštěvníků tohoto blogu :o) Ne že by to nemělo cenu, třeba ano, ale to musí každý chtít sám...

Vítězslav Hálek

6. listopadu 2007 v 20:22 | Elisabeth |  Takže zajímavé
Bůh pozval mě do ráje
bych naučil se zpěvu.
Ne dobře být mi samotnu!
A Bůh mi stvořil Evu.

Ne žebro vyňal z ňader mi
leč srdce mého půli.
A proto se tak rádo teď
to srdce k Tvému tulí.
A proto tak se divná teď
mi touha v srdci hostí,
a jest mi, jak by srdce nám
zas měla v jedno srosti.
A proto, když jsem daleko
zpět noha maně kráčí
a u srdce mi bolno tak,
že jest mi - ba až k pláči.

Asi propadám poezii.....Je to nádherá. Nejdřív Nezval a teď Hálek....:o)

Citátek

1. listopadu 2007 v 20:57 | Elisabeth |  Takže zajímavé
Když hledáš lásku, nehledej nikoho, s kým bys mohl žít, ale hledej někoho, bez koho už žít nemůžeš!

Gympl

1. listopadu 2007 v 16:47 Shlédnuto mým "bystrozrakem"...
Každopádně to bylo v plánu jít na tenhle filmík do biografu....Ovšem vedení naší školy mě velmi mile překvapilo. Šli jsme celá obchodka. Nařehtala jsem se jako dlouho ne....
Pro ty, kdo nestihli nebo prostě neviděli z jiných důvodů tenhle parádní film, tuto malá ukázka:
"RHS! Ty voléééé!"

"Sorráč, jsem byl u ředitelky?"

"Vy si myslíte, že jste jako Rychlí šípy, že jo?"
"Ne. My jsme Bratrstvo kočičí pracky!"

Nejdřív chujovina, pak zajímavý výsledek

1. listopadu 2007 v 16:37 | Elisabeth |  Takže zajímavé
Tak si tak projíždím náhodné blogy. A narazila jsem na odkaz na zajímavý test. Mrkněte na to. Možná se dozvíte něco zajímavého....

Mě vyšlo tohle :
1. Váš vztah k sobě je dobrý, máte celkem reálný náhled na sebe a netrpíte nyní obavami, které mohou vézt k rozvoji poruchy příjmu potravy.
2. Způsob vašeho stravování se zdá být celkem v pořádku a zřejmě z něj nehorzí riziko rozvoje mentální anorexie.
3. Zdá se, ža svým zacházením s jídlem nyní neriskujete vznik bulimie.
4. Pravděpodobně netrpíte sklonem se přejídat a vaše chování není rizikem pro rozvoj záchvatovitého přejídání či bulimie.
5. Zřejmě netrpíte na depresivní nálady, které by zvyšovaly riziko rozvoje poruchy příjmu potravy.
6. Vaše potřeba dělat věci dobře a vaše ctižádost se zdá být přiměřená a nemusí být riziková pro rozvoj poruchy příjmu potravy.
7. Vaše obecné znalosti o tématu poruch příjmu potravy jsou velmi dobré.
Profil rizik
1. negativní vztah k sobě, k jídlu||||||17%
2. mentální anorexie||||||14%
3. bulimie||||||12%
4. záchvatovité přejídání||||||14%
5. deprese|||0%
6. perfekcionismus||||||||||||33%
7. nedostatek informací|||0%