Život je krátký na to, aby byl ještě malý.

Duben 2009

Nadnárodní diskotéka s žužu

27. dubna 2009 v 12:04 | Elisabeth |  Nevšední zážitky z mého všedního života
Zjistila jsem, že všechny články lenošivě házím jen do rubriky Nevšední zážitky z mého všedního života. Budu proto muset zapracovat na nějakém rozdělení ..... časem:) Minulý týden byl docela pohodový. Psala jsem test z Managementu v úterý, úspěšně jsem dosáhla 31 bodů ze 40. Konečně jeden z lepších výsledků. Večer jsme s Maggi oslavovali ani nevím co:D Prostě ve dvou padla flaška vodky a šly jsme na Nation to Nation. To je profláklá diskotéka na ostrově Štvanice, kterou jsme v zápalu vodky nějak přehlédly:D On je to celkem zanedbatelný ostrov... Nápis to mělo doslova jako kráva a my to obešly. Asi nás oslnil hotel Hilton. Takže jsme poznaly Hlávkův a Štefánikův most a už si ho nikdy nespleteme. Hodinová procházka navíc je velké zadostiučinění. A ke všemu nás to tam nebavilo, národní jídlo Ruska a Kanady bylo už sežráno, ukořistila jsem jen pár žužu bonbonů. Zatrsaly jsme a v půl 12 zase na metro. P.S. děkujeme městké části Prahy 8, kam spadá Vltavská, že nechali zasadit keříky u chodníků:oD A asi nebudu chodit s vodkou v krvi přes křižovatku, kde není přechod, to auto se mi vyhnulo jen tak tak. V půl jedné už jsem zapadla do milované postýlky a Maggi ještě stihla napsat na facebook, že už nebudeme pít vodku. Nemám ráda, když lidi lžou;o)

Ve středu jsme měli rektorský den - jako ředitelské volno. Někteří aktivně sportovali a někteří - jako já - trůnili na pokoji u notebooků. Ale zase jsem dodělala Edulearning v rámci infošky - program na procvičení Wordu, Excelu a Powerpointu. Dalo to zabrat, žádný lehký prográmek typu vláček fakt ne. Taky jsem učinila dvě návštěvy. Na jedné jsem zašila plavky:D a za to vyfasovala banán a Delisu - výhodná služba;o) A večer přijel přítel a udělali jsme si hezký večer. Uvařila jsem halušky a fakt se mi povedly. Ono na koleji uvařit takovéhle jídlo, když mám největší hrnec dvoulitrák, není sranda - bojové podmínky fakt. Pustili jsme si V jako Vendeta s Natalií Portman. Zajímavá myšlenka filmu, mě se zaujala. Hlavně je tam trochu nad čím přemýšlet. K tomu chipsy a zeleninový talíř, co víc si přát.

V pátek při mě nestál osud. Jednak se mi nepodařilo si domluvit žádnou schůzku s klientem v nové prácičce, která je vrtkavá víc než Štěstěna, ale taky mi daly "padáka" v brigádě, kam jsem chodila od září. Najmuli si paní nastálo:( Tak dobrou brigádku si jen tak nenajdu. Za stovku na hodinu, chodit si tam podle své vůle, žádné pevně dané termíny, stále na netu. Ach jo. Naštvalo mě to, protože zrovna v pátek jsem tam chtěla být celý den. A taky mrzelo. Už je to taková dospělácká zkušenost, jestli mě chápete, dostat padáka, protože našli náhradu. To je nový pocit a vůbec nepatří mezi příjemné. Takže jsem celý den pařila Sims 2 až do otupění. Vstávala jsem totiž před osmou a měla jsem čas do sedmi do večera:/ Asi pět až šest hodin paření:oD Pak jsem na Křižíkově mamince koupila velkou kytku v květináči (vybírala jsem podle vzhledu a byla velká jak 1,5 fotbalového míče, žádný drobek)a jeli jsme v sedm večer domů busem. O super víkendu a o neděli na prášky až příště:)

Extrémně limitní vědomosti

16. dubna 2009 v 19:26 | Elisabeth |  Nevšední zážitky z mého všedního života
Včera jsem psala tu matematiku. Maticovou rovnici jsem vyfikla jak ze žurnálu, matici s parametrem tak též, následně jsem zjistila prohození znamének, takže body mínus. Dále v zadání byly lokální extrémy a určit limity a krajní body. Nebo tak nějak. Radši to zapomínám. U extrému jsem měla extrémní zatmění a u limit jsem si krajně nemohla vzpomenout na limity:o/ Tréma ne, ale nejistota. Takže doufám v nejlepším případě v 8 bodíků z 20 možných...Matfyz bych asi neabsolvovala;o) Byla ze mě troska a Zbyněk mi slíbil překvápko, plus jsem lehce nadhodila, že bychom mohli někam zajít, když se datum okolo 16. :o) V sedm jsme měli spicha a cílem byla docela známá restaurace zaměřená na mexickou kuchyni. Zabte mě, ale nevím její jméno. Velké plus - oddělené části pro nekuřáky! Zbyněk si dal barbecue, tedy bárbekjů:) A já buritos. Díky sympatické servírce jsme se dozvěděli o neuvěřitelné nabídce tequily, kterou tato restaurace disponuje, prý přes 220 druhů!! Jenže panák 0,04 l od 120 kč - 800 kč! I za 1200 kč tam měli. Ale vyhrála tequila vyrobená před revolucí v 1960 - > panák za 4 500kč! Jídlo bylo vynikající, až na tu záměnu feferonky a olivy. Zbyňkovi by ta záměna nevadila, ale samozřejmě se to stalo mě! Chvíli jsem nerozeznala ledový salát od kuřecích kousků, všechno pálilo :o))
Moje burritos :)
Zbyňkovo barbecue :)

Okolo deváté jsme krásně napapaní opustili Mexiko a zamířili k Žižkovské věži, miniprocházka. Teplo bylo, tak proč hned jít domů. Foukal příjemný teplý vánek, ale za chvíli nám stejně začala být zima. Moje podobizna s největší pravděpodobností způsobila velké napětí ve Zbyňkově telefonu, protože to cvaklo a telefonek už se neprobral. Teď si dělám legraci, ale do smíchu nám moc nebylo. Zvlášť když teď šetříme každou kačku na Anglii. My totiž pojedem:) Ale o tom až někdy potom:)

Vajíčka jako symbol plodnosti a zajíc jako ikona zmrtvýchvstání, ať žijí Velikonoce

14. dubna 2009 v 20:08 | Elisabeth |  Nevšední zážitky z mého všedního života

Poslední dobou jsem nestíhala navštívit nějaké divadlo, kino, koncert a nebo číst knížku. Ale minulý týden jsem stihla hned kino i divadlo i knížku. Ale po pořadě. Jak bylo krásně, a já si zapomněla baleríny, musela jsem chodit v botaskách, což už jsem si odvykla, tím pádem jsem musela nosit profláklou kombinaci - džíny, triko a mikinu :o/ A jak bylo nádherně, ani sukni jsem vytáhnout nemohla. Od posledního článku, kdy jsem teda na burzu šla a koupila si něco málo, zase uběhlo hodně dní. A já nestíhám. Burza - nákup keramický hrníček s beruškou a dva dřevěné rámečky 10x15, na kterých vyzkouším techniku popraskaný nátěr. Půl soboty a neděle jsem strávila na zámku, první víkend sezony. Žádný extra návaly se nekonaly. V sobotu odpoledne jsme se šli válet do parku, což bylo úplně super. Večer se něco opeklo na grilu. Večerní film - nový Yesman s Jimem Carreym. V neděli jsme se do Prahy svezli BMW asi za 1,5 mil, z čehož žiju do teď, protože to bylo nejlepší auto, jakým jsem zatím vezla své tělo.
Týden utekl jako voda a v pátek se frčelo na chalupu. Poprvé jsem na Velikonoce nebyla doma. Jelikož mě tenhle týden čeká test z matiky, tak jsem se už v pátek začala učit. Večer přijel Zbyněk cestovatel - vlaky mu fakt nesvědčí. V sobotu pozvolné vstávání mezi 10 a 11 mě nabudilo, abych zase zapřáhla svou šedou kůru mozkovou( to říká Hercule Poirot), protože matika je takový soupeř, a to jakože silný( to zas říká Jiří Kulhánek:)) Po polední siestě, která trvala asi 3 hodiny, jsem zase zasedla k matice nadšená, jak mi ty derivace jdou. Večerní plán bylo amatérské divadlo v Přepeřích. Výročí 100 let a představení Lucerna od Jiráska. Nedávno jsem viděla černobílé filmové zpracování, tak jsem veděla děj. Bylo to fajn, ale zabijácká byla délka - přes 3 hodiny!! To mě trochu otrávilo a unavilo.
V neděli jsem to s matikou flákala a odpoledne chytala už depku, že limity funkcí fakt nedám! Ještě mě chytla jarní alergie, takže fakt nejlepší. A komu by taky šla matika, když ve vás tráví obrovitánský řízek s bramborovou kaší.
Velikonoce jako takové byly moc fajn. Děti říkaly neotřepané básničky a my se rozplývali, jak jsou roztomilé. Ale ne tolik, abych na ně myslela jako na vlastní;o) Zbyněk šel s klukama po koledě a já si v klídku četla Noční klub od Jiřího Kulhánka. Zbyněk o něm básnil celou dobu, co spolu chodíme, tak už jsem se "naštvala" a začala to taky číst. A moc se mi to líbí!!!Trochu krve a střev mě nezastraší, nejsem měkkouš. Pondělí se pak splynulo v jeden slunečný celek zahalený stínem limit a funkcí, tedy matematiky. Teď už nejsem schopná ani dělit, takže se modlím k andlíčkovi, aby zítra nade mnou bděl!

Obama přijede a já půjdu na burzu

3. dubna 2009 v 11:52 | Elisabeth |  Nevšední zážitky z mého všedního života
Třetí den už je krásně, nedivte se mi, že jsem z toho vyvalená. V Praze se to často nevidí. A předpovědi jsou také velmi optimistické. Tím pádem bych už mohla obléknout blog do jarního kabátku. Teď jsem na brigošce, v práci, času mnoho, takže zkusím ušít nový ohoz:) Včera se mě kamarád ptal jestli se jdu kouknout na Obamu. Jako by byl opice. Opáčila jsem, že stejně nebudu v Praze a co bych na něm viděla, je ve středu dění už pěkných pár týdnů. Že na mě on stejně není zvědavý:) V ranních zprávách ukazovali letadlo, kterým létají američtí prezidenti už pár let cca od 90. let, že je to jediné místo, kam nepřijde nezvaná návštěva. Místo, kde nalézají tito "nejmocnější" muži klid. Mají tam i luxusní koupelnu, aby se mohli vysprchovat než vystoupí z letadla. Víte, takový ten známý okamžik prezident vystupujíc z letadla mává davu. Aby byl svěží;) Ale dost k Obamovi. Co chystám na víkend? Už je duben a s ním spojené otevírání hradů a zámků! Proto neváhejte a vyražte hned tento týden. Proč? Jednak nebudou takové návaly jako v letních měsících a taky proč si neudělat výlet, když má být tak krásně. A já právě letos naposledy budu provádět tam u nás. Moje ambice už se změnily, finační náročnost vzrostla a proto se přesouvám za lepším a také přínosnějším. Přínosnějším z jiného pohledu prosím, nepleťmě si pojmy. Zámek mě naučil mnoho o chování k lidem a trpělivosti. Ale já potřebuju teď více zkušeností ve směru ekonomickém a to mi průvodcovství bohužel neposkytuje. Ještě než v sobotu dojedu na zámek, stavím se na burze, která se koná každou první sobotu v měsíci od března do října. Je to příšerná akce :o) Lidi vystavují staré krámy, co našli na půdách svých babiček a to jsou ještě ty lepší případy. Týpci, co vystavují zrezlé součástky motorek, aut či co, by se tam vůbec neměli ukazovat:) Ale dá se tam nakoupit i velmi výhodně. Jen musíte jít včas a pořádně koukat:) Koupila jsem si už několikery korále, které se zařadily mezi mé oblíbené kousky. Takže sobota sedm ráno a já poletím na burzu:)

Užijte si krásné počasí a ten nádherný víkend, co má přijít:)

Další jarní den

2. dubna 2009 v 14:18 | Elisabeth |  Nevšední zážitky z mého všedního života
Další nádherný den v Praze, neuvěřitelné. Na nebi ani mráček a teplo, že jsem šla jen v sáčku. Holky vytahujou sukně a sluneční brýle velikosti mouchy tce-tce, asi chtěj zakrýt vybledlou pleť ze zimy:o) Každopádně to sluníčko mě tak nabíjí, že jsem náš kolejní "byteček" vytřela a ještě si u toho tancovala, prostě paráda. K obědu jsem měla mrkev, protože jsem měla velkou snídani ne že bych dietovala;o) Včera jsme si udělali zase filmový večer, vybrala jsem starší film s Brucem Willisem 12 opic. Chystala jsem se něj už dlouho a nezklamal mě. Bruce Willis u mě stoupá, další na řadě je Šestý smysl nebo Mercury. Rozhodně ho upřednostňuji před jinými akčními hrdiny typu Segal nebo Arni Schwarzenegger...Příští týden jdeme do filmového klubu VŠE na film Milk, na který jsem moc zvědavá... Tak se mějte krásně a užívejte jaro plnými doušky, já pádím do školy, kde budu až do šesti.

Hořelo a nebylo, stejně jíme a dýcháme, žijeme jen jednou

1. dubna 2009 v 12:16 | Elisabeth |  Nevšední zážitky z mého všedního života
Včera byl nádherný den už od rána. V devět ráno jsem si sedla na lavičku na náměstí Míru a vychutnávala si sluneční paprsky. Přispěla jsem na Adru a mám další magnetek na ledničku, tentokrát se šnekem. Bylo tak nádherně, že mi ani nevadilo, že budu celý den pracovat a že večer se ještě budu mořit s makroekonomii. Teď jsem přišla právě z makroekonomie, test asi dopadne úspěšně, konečně jednou. Zažila jsem 14 hodně hektických dní, tak doufám, že už teď polevím. Ale pochybuju. O víkendu už jdu na zámek, takže doma nezahálím. A slyším, jak mě volá zahrada:o) V Praze nezahálím, brigádky, občas škola ;o) a Zbyněk....Nebudu vám sdílet ten stres z minulých dní, vždyť už je to za mnou:o) I když je teď zamračeno, pořád mám před očima včerejší sluníčko. Takže když mě dnes " rádoby" napálil kamarád ani mě to nerozhodilo. Prý písemka se nepíše! Hm, tak jsem se učila zbytečně...Apríííííl! Hodně si to užíval :oD Musela jsem se smát jeho nadšení. Já myšlenkami u makra jsem na apríl zapomněla....Tak nezapomeňte vy a napalte někoho:)