Život je krátký na to, aby byl ještě malý.

Červen 2010

Obnova, náprava a lepší zítřky na obzoru

30. června 2010 v 22:27 | Elisabeth |  Nevšední zážitky z mého všedního života
Přeji všem krásné léto 2010! Zítra začíná druhá půlka tohoto roku a teda jak to letí to je běs!

Takže buď se tu můžu zase kát do aleluja, jak jsem zanedbala svůj blog a nebo tu vyseknu jakýs takýs článek, co se se mnou vlastně dělo, novinky, zážitky a tak všechno kolem:) A že toho nebylo málo.

Blog jsem začala zanedbávat kvůli nedostatku času, díky kterému se ukázalo, co je opravdu podstatné a na co si čas vyšetřím a co oželím. Bohužel proto se blog ocitl na vedlejší koleji. Zahrabu - li do historie, protože nutné to je, v prosinci jsem konečně našla brigádku, která perfektně zapadala do mého režimu, relativně jsem si mohla určovat čas strávený v práci, přičemž jsem krásně stíhala chodit do školy. A na kamarády a přítele zbyl čas taky. Ono se krásně plánuje, ale hůř se to plní. Proto jsem se divila, že mi vše krásně vycházelo tak dlouho. Byla jsem hrdá, že zvládám tři závazky najednou ( někdo má problém dostavit se aspoň do školy :D). Prašulky se kupily na letní plány, no prostě pohádka. Pak se cosi schrulo (prostě stalo) a já zjistila, že je něco špatně. Dávala jsem přednost zážitkům a věcem, kterým určitě nelituju, ale asi je neměla podnikat. Abych zmákla konec semestru, který se kvapem blížil, v práci jsem skončila koncem dubna. Byl to velký skok nelítat celé dny po Praze a vnímat ty davy lidí a krásy velkoměsta, jen sedět na bytě a drtit se, zpestřením se stalo jídlo :D:D V květnu "zanikl" další příjemný závazek. Lidé odchází a přichází a já věřím, něco mi prostě říká, že není všemu konec, ačkoliv ničitel jsem byla já.

Na hrbu mi zůstala "jen" škola. Nevím, čím to bylo, ale prostě mi tohle zkouškové nevycházelo, jako by mi neviditelný trpaslík házel klády pod nohy! Čachrovala jsem s termíny jako čaroděj. První kiks - předmět, který ostatní dávali s přehledem bez učení, jsem si řekla, zkusím zabojovat o výbornou. Hm a skončilo to čtyřkou, což na vejšce je nesplněno. Nenapsala jsem závěrečný test na minimum požadových bodů, prostě trubka dutá. A opravný test je tak brutálně zákeřný, že ač jsem si obě zadané učebnice přečetla (pochybuju, že většina spolužáků ví, jak ta kniha vypadá! :D), nestačilo to. Druhý kiks - mezinárodní ekonomie, prostě se učíte, co se stane, když si na dovču koupite eura a o kurzu a bla. Prostě logická záležitost, ale jak pro koho :D Takže na první pokus mi to uteklo o pár bodíků, takže jsem šla na opravný termín. Zase nabourání plánu. Zajímavým úkazem bylo, že všechny testy jsem psala v první lavici, samozřejmě ne z vlastní vůle! Kdybych nebyla líná si dělat taháky, mohla bych si o nich stejně nechat zdát. Poslední zkouška 10.6. = test ze statistiky byl doslova vymodlený. Při případném neúspěchu se další termín konal až 26.6, což mě dost motivovalo, neprodlužovat si zbytečně zkouškové, že. A zase první lavice :D Kamarád zabrečel, protože spoléhal na taháky. A světe div se, dala jsem to o jeden bod nad limit. Moji radost museli slyšet lidi na druhým konci města :D !!!!!!!

A prázdniny mám už 14 dní a zatím je to fajn:)